18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spotka go kara boska?

Niesiołowski obraził Rydzyka. Sprawa w prokuraturze

25.04.2019  14:17
Pojedynek gigantów - Stefan Niesiołowski kontra Tadeusz Rydzyk
Pojedynek gigantów - Stefan Niesiołowski kontra Tadeusz Rydzyk Fot: JAKUB WOSIK/REPORTER/East News

Stefan Niesiołowski wycofał się z polityki, gdy pojawiły się oskarżenia o korupcję i seks z prostytutkami. „Jurny Stefan” na finiszu, jak to ma w zwyczaju, postanowił kogoś obrazić. Pod koniec marca wybrał sobie jednak wyjątkowo mocnego przeciwnika. Tadeusz Rydzyk jest w Polsce niczym finałowy boss z gry komputerowej.

Stefan Niesiołowski do „the best of” swoich wypowiedzi pod koniec kariery politycznej postanowił dodać kilka epitetów na temat redemptorysty z Torunia. W marcu w programie „Rzeczpospolitej” wypowiedział się o polskich duchownych. Na jego celowniku znalazł się Tadeusz Rydzyk. Ofiara stała się jednak myśliwym.

Niesiołowski kontra Rydzyk

Jak pisze Wprost.pl, Niesiołowski nazwał Rydzyka „panem”. Jego zdaniem nie jest duchownym, a jedynie „parodią księdza”. No i się doigrał.

Nie obchodzi mnie ten pan. Powinien być wyrzucony z Kościoła, tak jak np. papież Franciszek rozwiązał episkopat Chile w całości. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie rozwiąże polskiego episkopatu i Radia Maryja, ale to jego problem – powiedział Niesiołowski w #RZECZoPOLITYCE. (wprost.pl)

Atak na Rydzyka

Jak podaje natemat.pl, Ryszard Nowak ruszył redemptoryście z odsieczą. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą nie pozwoli krytykować Rydzyka. Do prokuratury generalnej trafiło doniesienie o znieważeniu. Okazuje się, że Niesiołowski atakował werbalnie szefa Radia Maryja kilkukrotnie i zawiadomienia były już składane, ale prokuratora miała je ignorować.

Stefan Niesiołowski w akcji - ostre wypowiedzi:

Czytaj także