18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sąd wydał wyrok

Błąd medyczyny. Kobietę rozerwało podczas porodu

15.05.2019  18:49
Tragedia podczas porodu - szpital zapłaci odszkodowanie za błąd medyczny i leczenie pacjentki
Tragedia podczas porodu - szpital zapłaci odszkodowanie za błąd medyczny i leczenie pacjentki Fot: BSIP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia na porodówce. Kobietę rozerwało podczas porodu, a podwarszawski szpital musi jej zapłacić ogromne pieniądze za błąd lekarski. Wyrok jest jednak nieprawomocny.

Młoda matka przeżyła dramat podczas porodu siłami natury. Doszło do rozerwania tkanek krocza, a lekarze mieli byle jak pozszywać kobietę i odesłać do domu „w stanie ogólnie dobrym”.

Zobacz także

Powikłania po nieudanym porodzie

WP.pl pisze, że wielką ranę uznano za powikłanie i zasugerowano, by „kobieta nauczyła się z tym żyć”. Wystąpiły u niej takie objawy jak m.in. nietrzymanie stolca oraz gazów, więc musiała stosować specjalną dietę. Ucierpiało także jej życie seksualne. Konieczne były liczne i kosztowne operacje rekonstrukcyjne. Kobieta w 2015 roku złożyła pozew, a sprawa wreszcie dobiegła końca.

Poród, błąd medyczny i odszkodowanie

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie tragedii podczas porodu i uznał, że doszło do „"nieprawidłowego zaopatrzenia chirurgicznego po porodzie". Jak podaje „Wirtualna Polska”, placówka medyczna ma zapłacić zadośćuczynienie w wysokości 250 tys. złotych, a do tego pokryje koszty leczenia w prywatnych klinikach, rehabilitacji i zabiegów chirurgii plastycznej. Szpital zapłaci więcej jeśli w kolejnych latach u pacjentki wystąpią powikłania po nieprawidłowym leczeniu

To kolejna tragedia podczas porodu w polskim szpitalu. Ostatnio głośno było o lekarzu, który urwał wcześniakowi głowę, a Izba Lekarska umorzyła sprawę.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej