18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miałeś konto na Naszej Klasie? Dane milionów Polaków wyciekły do sieci

Redakcja
06.03.2018  14:04
Logo Naszej Klasy
Logo Naszej Klasy Fot: Youtube.com/NK

Wiadomo, co mogło być przyczyną.

Nasza-klasa.pl wystartowała w 2006 roku. Po latach polski serwis społecznościowy, znany także jako NK.pl, stracił popularność. Wielu użytkowników pewnie nawet już nie pamięta, że zakładało tam konta. Dane kilkunastu milionów Polaków jednak nadal się tam znajdują. Nie są bezpieczne.

O sprawie zaalarmował jeden z internautów w serwisie Wykop.pl. Zwrócił uwagę, że profile użytkowników, ich zdjęcia, listy klas i najważniejsze dane są nadal indeksowane przez internetowe wyszukiwarki takie jak np. Google i Bing.

przerażony strach

Redesign portalu

Jak podaje strona CHIP.pl, dane Polaków z NK.pl można zdobyć nawet bez logowania się i zakładania konta w serwisie. To problem dla osób, które wrzuciły tam coś wstydliwego. Niektórzy zapewne nie pamiętają już haseł.

Jeden z użytkowników zapomnianego już portalu społecznościowego NK.pl (dawna nasza-klasa.pl) zwrócił uwagę, że profile użytkowników, wraz ze zdjęciem i najważniejszymi danymi, są teraz indeksowane przez wyszukiwarki internetowe. Ma to związek z niedawnym redesignem portalu – ostrzegł jeden z użytkowników wykop.pl.

Jak podaje forbes.pl, w 2014 roku serwis został kupiony od Excolimp Investemnts przez Grupę Onet.pl. Transakcja została zatwierdzona w 2015 roku przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nastąpiło przeniesienie majątku.

WIĘCEJ NEWSÓW I ROZRYWKI? SPRAWDŹ PLANETĘ NA FACEBOOKU!

Kabaret Skeczów Męczących i "Nasza klasa":

Zagłosuj

Czy używasz serwisu NK.pl ?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze