18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W tle jest polityka

Nożownik z Siedlec podaje motyw

01.04.2019  17:33
Nożownik z Siedlec podaje motyw
Nożownik z Siedlec podaje motyw Fot: Flickr

Mężczyzna, który w poniedziałek rano zaatakował nożem Wojciecha Kudelskiego – byłego prezydenta miasta i samorządowca z PiS – miał wyjawić swój motyw. Chodzi o polityczne decyzje Kudelskiego?

Do ataku doszło w poniedziałek wczesnym rankiem. 38-latek zaczaił się na polityka w bramie kamienicy, w której ten mieszka. Zadał mu cios nożem w podbrzusze po czym uciekł. Wojciech Kudelski trafił do szpitala, zaś nożownik szybko wpadł w ręce policji.

Atak na polityka PiS

Wojciech Kudelski jest byłym prezydentem Siedlec, a obecnie radnym Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia PiS. Po ataku został przetransportowany do szpitala, gdzie walkę o jego życie podjęli lekarze. Według najnowszych informacji, stan samorządowca jest teraz stabilny, ale decydująca będzie najbliższa doba.

Nożownik wyjawił motyw

Dzięki zainstalowanemu w okolicy miejsca zdarzenia monitoringowi udało się namierzyć sprawcę. Już kilka godzin po ataku wpadł on w ręce policji. Ukrywał się w jednym z mieszkań, które powierzono mu do remontu. Według nieoficjalnych informacji podanych przez „Radio Zet” mężczyzna swój czyn miał argumentować błędnymi decyzjami Kudelskiego. Stwierdził, że były prezydent wydał złą decyzję dotyczącą kamienicy, i że "nikt mu nic nie zrobi bo ma PESEL".

To dość tajemniczo brzmiące wyznanie. Jak dotąd nie pojawiło się też jego potwierdzenie, ani jakiekolwiek szersze wyjaśnienie. Nie wiadomo o jaką decyzję samorządowca może chodzić. Można jednak podejrzewać, że wiąże się to z jego prezydenturą. Jako radny nie ma bowiem bezpośredniego wpływu na decyzje lokalowe w mieście.

Przeczytaj więcej
Komentarze