18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odra na warszawskiej uczelni. Zachorował wykładowca

Redakcja
30.11.2018  11:39
odra na sgh
odra na sgh Fot: Krzysztof Chojnacki/East News

Przypadek zachorowania na odrę potwierdzono w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uczelnia apeluje do studentów, by poddali się szczepieniom.

Na odrę zachorowała wykładowczyni SGH. Chorobę zdiagnozowano u niej 18 listopada po tym, jak gorzej się poczuła. Wcześniej miała zajęcia z 3 grupami studentów. Wszystkich skierowano na dobrowolne szczepienia na odrę, które sfinansowała uczelnia – donosi warszawski oddział „Gazety Wyborczej”.

Rzecznik SGH dr Piotr Karwowski uspokaja: „nie mamy na SGH ogniska odry. To tylko jeden przypadek zachorowania”.

Jak doszło do zarażenia wykładowczyni? Kobieta prawdopodobnie była wcześniej w Grodzisku Mazowieckim, a właśnie w tych okolicach od początku listopada utrzymują się ogniska odry.

Odra w Polsce

Tylko pomiędzy 17 a 23 listopada zarejestrowano 22 przypadki podejrzeń zachorowań lub zachorowań na odrę na Mazowszu. Jak poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie, najwięcej przypadków dotyczy powiatu warszawskiego (12) i pruszkowskiego (5). Ogniska odry potwierdzono też na Lubelszczyźnie i na Pomorzu.

ZOBACZ TEŻ: Odra - objawy, powikłania, szczepionki, leczenie

 

Czytaj także