18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak przybysz z kosmosu

Odstręczająca, pełzająca masa w Polskim lesie. Paskudne i żywe

28.06.2019  16:42
Odstręczająca, pełzająca masa w Polskim lesie. Paskudne i żywe
Odstręczająca, pełzająca masa w Polskim lesie. Paskudne i żywe Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Takiego widoku nie zapomnicie bardzo długo. W polskim lesie pojawiła paskudna, pełzająca masa. Składa się ona z larw i wygląda jak żywy organizm. To bardzo rzadkie zjawisko. 

Nadleśnictwo Cisna udostępniło w mediach społecznościowych nagranie, które niejednej osobie spędzi sen z powiek. Widzimy na nim pełzającą, obmierzłą masę, która przemieszcza się po lesie. 

Pełzająca masa w polskim lesie

Wygląda to wszystko jak z filmu o kosmitach. W Bieszczadach to podobno nie pierwszy raz. Zjawisko uwiecznił jeden z podleśniczych. 

Ta pełzająca masa to... zbita grupa tysięcy larw! Wiedząc to, wydaje się być zdecydowanie jeszcze dużo bardziej obrzydliwa. Larwy formują się w masy, które na pierwszy rzut oka przypominają konary drzewa.

Zjawisko to nazywa się pleń. Nazwa ta pochodzi od rasy maleńkich larw muchówki z gatunku ziemiórki pleniówki, spotyka się je niezwykle rzadko. Być może osoby związane z lasem dostrzegą w tym zjawisku coś uroczego, nas jedynie przeraża.

Do tej pory przyczyna wędrówki tych larw nie została poznana przez przyrodników. Wyobrażacie sobie nastąpić na coś takiego stopą? 

Przeczytaj więcej
Komentarze