18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odstrzał dzików rozpoczęty. "Krew jest wszędzie" [WIDEO]

Redakcja
14.01.2019  10:55
Epidemia ASF (afrykański pomór świń) ma być zatrzymana przez polowania na dziki. Nie pomogły protesty. Odstrzał dzików w Polsce rozpoczęty, myśliwi już zabijają
Epidemia ASF (afrykański pomór świń) ma być zatrzymana przez polowania na dziki. Nie pomogły protesty. Odstrzał dzików w Polsce rozpoczęty, myśliwi już zabijają Fot: Facebook.com/Obóz dla Puszczy

Depopulacja dzików. Odstrzał rozpoczęty, wkrótce populacja dzików w Polsce może zostać całkowicie zniszczona. Niektórzy myśliwi protestowali i twierdzili, że epidemia ASF nie zostanie powstrzymana. Nie udało się jednak powstrzymać masakry.

Odstrzał dzików w Polsce zapowiadano jako rzeź. Wszystko po to, by mogła zostać powstrzymana epidemia ASF. Masowe polowania budziły nawet protesty myśliwych. Sam były minister Jan Szyszko, znany z brutalnego polowania na bażanty, uznał pomysł zabijania dzików za absurdalny i nieskuteczny, bo wirus i tak będzie się rozprzestrzeniał. Podobnego zdania jest dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

ZOBACZ TEŻ: Magdalena Ogórek kontra Maja Ostaszewska. Połączyła dziki z aborcją

Krew jest wszędzie. Roznoszą ja psy i ludzie. Na nogach, butach, oponach samochodów. To nie jest walka z wirusem ASF. To jest rzeź. Bezsensowna i głupia rzeź – napisała na swoim Facebooku Korwin-Piotrowska.

Dziennikarka udostępniła też brutalne wideo z polowania. Miało ono zostać nagrane w Nadleśnictwie Rudka. Widać na nim martwe dziki i biegające wokół nich psy.

Jak podaje „Wirtualna Polska”, odstrzał dzików zaczął się w sobotę 12 kwietnia. Polowania zyskały aprobatę Unii Europejskiej. Ma być „zgodne z przepisami”. Na dzikach się jednak nie skończy. Wydano pozwolenie, wkrótce rozpocznie się odstrzał bobrów i żubrów.

ZOBACZ TEŻ: Epidemia ASF w Polsce. Ktoś zrzuca chore dziki z samolotu?