Karą jest piekło

OFICJALNIE: Od środy w całej Polsce ZAKAZ spożywania mięsa!

20.02.2023  17:38
Oficjalnie: zakaz jedzenia mięsa w Polsce
Oficjalnie: zakaz jedzenia mięsa w Polsce Fot: Friends Stock/Shutterstock

Niestety, strategia na polityczny przekaz PiS nie była tylko wyssanymi z palca bredniami. Rzeczywiście w Polsce już w tę środę wejdzie zakaz spożywania mięsa. Jak się tego ustrzec?

Od niedawna PiS i Konfederacja próbują przekonać swoich wyborców, że opozycja chce zakazać mięsa. Nie jest jasne, czy to poważna strategia polityczna, czy testowanie, w jak wielką głupotę uwierzą ich wyborcy. Jedno jest jasne – stan elektoratu PiS może być gorszy, niż wszyscy myśleliśmy.

Niemniej, jak zauważa portal bezprawnik.pl, to właśnie katolicy jako jedyni stosują się do narzuconego z góry zakazu jedzenia mięsa. Jest w tym jakiś sens? (Odpowiedź: nieważne, nie interesuj się).

Od środy oficjalnie zakaz jedzenia mięsa

Wszakże już w tę środę zaczyna się Wielki Post. To znaczy, że w Środę Popielcową obowiązuje katolików kategoryczny zakaz spożywania mięsa. To zarazem zadeklarowani katolicy z PiS i Konfederacji oburzają się na rzekomy zakaz spożywania mięsa, który miałby wprowadzić Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy oczywiście nic takiego nie planuje, a cały dyskurs został de facto wyssany z palca, z nadzieją, że wyborcy uwierzą we wszystko.

Jedyne środowisko, które boi się wymyślonego zakazu jedzenia mięsa, jest zarazem jedynym środowiskiem, które stosuje się do identycznego, lecz tym razem rzeczywistego zakazu jedzenia mięsa.

Polscy katolicy powiązani blisko z polską prawicą najgłośniej deklarują, że im nikt mięsa jeść nie zabroni, po czym – jak to trafnie zauważył ktoś w mediach społecznościowych – cieszą się jak dzieci, bo ksiądz proboszcz dał dyspensę na majówkowego grilla z karkóweczką i kiełbaską

- czytamy na bezprawnik.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także