18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

38 stopni w cieniu

Potworna fala upałów nadciąga. Będziemy smażyć się w piekle

23.06.2019  13:38
Piekło w Polsce. Upały prawie 40 stopni
Piekło w Polsce. Upały prawie 40 stopni Fot: Shutterstock

Chwilowe ochłodzenie (po średnio 33 stopniach wydaje się być chłodno) powoli odchodzi w zapomnienie. Synoptycy nie mają dobrych wieści - będzie prawie 40 stopni!

Oddychajcie resztkami rześkiego (w miarę) powietrza, bo za chwilę może go zabraknąć. Choć wydaje się to w tej chwili nieprawdopodobne, już za chwilę w Polsce będzie jak w piekle. Dosłownie, bo temperatury powędrują prawie do 40 stopni Celsjusza!

Skwar w Polsce i Europie

Prognozy jak na razie są różne. Część synoptyków falę najwyższych upałów zapowiada na wtorek-środę, część na końcówkę najbliższego tygodnia roboczego. Wszyscy mówią o armagedonie - nawet 38 stopniach!

Fala niebezpiecznych upałów nadciąga do Europy znad Afryki. Jeszcze w ostatnim tygodniu ostrzegało przed nią Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych, teraz dołączyli do nich inni. Nawet nasz Polski IMGW ma złe wieści - na zachodzie kraju prawie 40 stopni, na wschodzie tylko (!) 33.

To, jak w kolejnych dniach zmieniać się będzie pogoda w Polsce, zobaczyć możecie na Interaktywnej mapie Windy, TUTAJ.

Przeczytaj więcej
Komentarze