18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z czasem będzie gorzej?

Ogromna liczba zachorowań na GRYPĘ. Wiele hospitalizacji

25.11.2022  17:06
Grypa atakuje w Polsce
Grypa atakuje w Polsce Fot: Albin Marciniak/East News

Grypa to bardzo groźna choroba, którą wiele osób sprowadza do zwykłego przeziębienia. Niestety, w ostatnich czasach rośnie liczba hospitalizacji, które konieczne są właśnie przez zakażenie tym wirusem.

Grypa w Polsce zaczyna właśnie mocno atakować. Nie od dziś wiadomo, że ta przykra choroba jest bardzo niebezpieczna, a mimo to wiele osób wciąż ją bagatelizuje. Już wkrótce cały kraj może pogrążyć się w chaosie drugiej pandemii.

Jeśli wszyscy zaczniemy chorować, czy niedawno siejący grozę COVID-19 czy też na grypę - wkrótce możemy mieć poważne problemy z uzyskaniem lekarskiej pomocy. Róbmy więc, co w naszej mocy, by uchronić się przed zakażeniem którymś z wirusów. Warto dodać, że mycie rąk potrafi zdziałać cuda, jeśli robimy to często i poprawnie.

Grypa w Polsce niezwykle groźna

Tymczasem sytuacja jest już bardzo poważna. Grypa potrafi pociągnąć za sobą niesamowite powikłania, które mogą doprowadzić nawet do zgonu osoby na nie cierpiącej. Dlatego jeśli nas dopadnie, konieczne jest monitorowanie swojego stanu.

Zbliżamy się do 120 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę tygodniowo, ponad 55 proc. przypadków dotyczy dzieci do 14. roku życia

– alarmuje minister zdrowia Adam Niedzielski. Ministerstwo Zdrowia zachęca do szczepień.

Z najnowszych meldunków epidemiologicznych wynika, że od 1 do 22 listopada zanotowano w Polsce ponad 330 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń. Wystawiono łącznie ponad 1300 skierowań do szpitala.

Dbajmy o siebie, by nie dołożyć służbie zdrowia pracy, a sobie problemu.

Czytaj także