18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Olszański do odstrzału

Przykazanie pierwsze: nie krytykuj PiS i prezesa! Dziennikarz TVP ukarany

17.05.2019  12:02
Michał Olszański ukarany za krytykę wywiadu z Kaczyńskim
Michał Olszański ukarany za krytykę wywiadu z Kaczyńskim Fot: TVP/Printscreen

Dziennikarz TVP Michał Olszański dostał zakaz wypowiadania się w mediach i może wylecieć z Pytania na Śniadanie. Wszystko przez to, ze skrytykował swój wywiad z Jarosławem Kaczyńskim.

Jarosław Kaczyński pojawił się w programie śniadaniowym TVP. W Pytaniu na Śniadanie zapewniał, że jest wielkim puchaczem i prawdziwym polakiem, a najbardziej lubi kiełbasę i schabowego.

Wywiad z prezesem przeprowadzili Monika Zamachowska i Michał Olszański. Jak było? Co najmniej żenująco. Do tego stopnia, że nawet dziennikarz, który z prezesem rozmawiał, bił się później w piersi.

jarosław Kaczyński w Pytaniu na Śniadanie

Olszański krytykuje swój wywiad

Ocieplanie wizerunku Kaczyńskiego nie spodobało się Michałowi Olszańskiemu. Dziennikarz TVP przyznał, że od początku pomysł z prezesem nie był - jego zdaniem - trafiony, ale PR-owcy polityka uparli się, by postawić go "bliżej ludzi" i przedstawić jako całkiem normalnego, prostego i sympatycznego obywatela.

Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. "Pytanie na śniadanie" to audycja poranna, lifestyleowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja - powiedział Olszański w rozmowie z NaTemat.

Olszański ukarany przez TVP

Teraz okazuje się, że jakakolwiek krytyka poczynań TVP i PiS jest w telewizji publicznej źle widziana. Michał Olszański dostał bowiem... zakaz wypowiadania się w mediach. To jednak nie wszystko, bo jak donoszą Wirtualne Media, dziennikarzowi grozi nawet zawieszenie w obowiązkach i usunięcie z anteny!

Niestety, nie mogę rozmawiać z mediami. Od kierownictwa "Pytania na śniadanie" dostałem dzisiaj ustny zakaz rozmawiania z jakimikolwiek mediami. Stanowczo odsyłam więc do rzecznika prasowego TVP - powiedział Wirtualnym Mediom.

Tymczasem TVP już zdążyła zareagować na doniesienia mediów i wydała oświadczenie w tej sprawie.

Pracownicy i współpracownicy Telewizji Polskiej są zobligowani, zgodnie z wewnętrznymi przepisami spółki, do ustalania wypowiedzi medialnych odnoszących się do ich pracy z przełożonymi. W przypadku pana Michała Olszańskiego nie zostało to dopełnione - napisał zespół rzecznika TVP w odpowiedzi na zapytanie "Wprost".

Czytaj także
Przeczytaj więcej