18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lista miejscowości

Skażona woda w kranie! Alert sanepidu

Wojciech Kozicki
19.12.2022  11:30
Opolskie. Skażona woda w kranie, bakterie coli. Alert sanepidu
Opolskie. Skażona woda w kranie, bakterie coli. Alert sanepidu Fot: Marek BAZAK/East News

Sanepid ostrzega. Nie wolno pić wody z kranu w kilku miejscowościach na terenie województwa opolskiego. Badania wody wykazały, że w kranówce znajdują się groźne bakterie coli!

Opolskie i ostrzeżenie sanepidu. W kilku gminach w województwie opolskim w wodzie z kranu wykryto bakterie coli. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu w sprawie spożycia wodociągu publicznego Prószków-Zimnice oświadczył, że nie stwierdzono obecności bakterii Escherichia coli i enterokoków.

Skażona woda w kranach. Opolskie i komunikat sanepidu

Woda nie powinna być pita bezpośrednio z kranu, a jedynie po przegotowaniu i „powinna wrzeć 2-3 minuty”. Woda powinna być również przegotowana przed podaniem zwierzętom i jakimkolwiek kontaktem z żywnością. Może być używana do kąpieli i sprzątania.

Które miejscowości zaopatruje wodociąg Prószków-Zimnice? W gminie Prószków są to Zimnice Wielkie, Zimnice Małe, Boguszyce, Chrzowice, Folwark, Górki, Złotniki, Nową Kuźnię, Chrząszczyce, Prószków, Ligotę Prószkowską, Przysiecz, Jaśkowice, Źlinice. W gminie Komprachcice: Wawelno, Polską Nową Wieś, Domecko, Ochodze, Żerkowice, Dziekaństwo, Pucnik, Osiny; W gminie Dąbrowa: Narok, Żelazną, Mechnice, Chróścinę, Siedliska, Prądy, Dąbrowę, Lipową, Nową Jamkę. Ciepielowice, Karczów, Skarbiszów, Niewodniki;W gminie Opole: część miasta Opola (Winów, Osiny, Sławice, Wrzoski, Chmielowice).

Alert sanepidu obowiązuje do odwołania.

logo Tu się dzieje