18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

16 milionów dla WOŚP

Ostatnia Puszka Adamowicza - Owsiak ogłosił, na co wyda pieniądze

18.03.2019  21:43
Jerzy Owsiak ogłosił, co kupi za pieniądze z "Ostatniej Puszki Adamowicza"
Jerzy Owsiak ogłosił, co kupi za pieniądze z "Ostatniej Puszki Adamowicza" Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Paweł Adamowicz co roku zbierał pieniądze dla WOŚP i w czasie finału orkiestry zginął. Po jego śmierci Polacy zebrali aż 16 milionów złotych do "Ostatniej Puszki Adamowicza". Teraz Jerzy Owsiak zdradził, na co wyda te pieniądze.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zginął tragicznie, godzony nożem w czasie tegorocznego finału WOŚP. Wcześniej, jak co roku, kwestował na ulicach Gdańska. Aby dopełnić jego dzieło, gdańszczanka Patrycja Krzemińska zorganizowała na Facebooku zbiórkę dla WOŚP. Do "Ostatniej Puszki Pawła Adamowicza" Polacy wpłacili aż 16 milionów złotych.

Ostatnia Puszka Adamowicza. Na co WOŚP wyda 16 mln?

Jerzy Owsiak zapowiedział, że cała zebrana na Facebooku kwota zostanie wykorzystana na pomoc dla Gdańska. Teraz wiadomo już dokładnie, co Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupi za tak ogromne pieniądze.

I tak Szpital Św. Wojciecha otrzyma karetkę neonatologiczną, rezonans magnetyczny i system monitorowania pacjenta. Szpital przy ulicy Nowe Ogrody dostanie od WOŚP echokardiograf i aparat do znieczulania. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostanie wyposażone w nowy rezonans magnetyczny i cyfrowy rentgen jezdny, a Szpital Dziecięcy w Gdańsku tomograf komputerowy i system monitorowania pacjentów. Wsparcie od WOŚP otrzyma także oczko w głowie prezydenta Adamowicza - Hospicjum im. Dudkiewicza.