18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak się jednoczą Polacy! W "ostatniej puszce prezydenta" dla WOŚP miał być tysiąc, SĄ MILIONY

Redakcja
22.01.2019  10:10
paweł Adamowicz ostatnia puszka WOŚP
paweł Adamowicz ostatnia puszka WOŚP Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Prezydent Paweł Adamowicz od lat wspierał WOŚP i kwestował razem z wolontariuszami na ulicach Gdańska. W tym roku, po jego tragicznej śmierci, powstała zbiórka na Facebooku. Do "ostatniej puszki Pana Prezydenta" miało trafić 1000 złotych - Polacy zebrali już ponad 4 miliony!

1000 złotych - dokładnie tyle planowała zebrać w zrzutce na Facebooku Patrycja Krzymińska. Kobieta zaraz po ataku na prezydenta Gdańska i jego tragicznej śmierci, zorganizowała w medium społecznościowym zbiórkę pod hasłem "zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP". Po kilku dniach efekty jej pracy przerosły wszelkie oczekiwania.

Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie. - napisała na Facebooku.

Do zbiórki powoli dołączali kolejni darczyńcy, którzy do wpłacania pieniędzy zapraszali swoich znajomych. Jeszcze w poniedziałek wieczorem, 21 stycznia, na koncie Patrycji Krzymińskiej było nie zaplanowane tysiąc, a aż trzy miliony złotych. A kwota ta stale rośnie! We wtorek rano Polacy przekazali na jej zbiórkę już 4,5 miliona złotych! W sumie złożyło się (jak dotąd) ponad 70 tysięcy osób!

Skąd pomysł na zbiórkę? To reakcja na śmierć prezydenta Pawła Adamowicza i jego oddanie orkiestrze, a także dumę, z jaką mówił o zbieraniu pieniędzy razem z innymi wolontariuszami.

Wypowiedź pana prezydenta na temat jego ostatniej puszki z finału WOŚP. Jego duma, że udało mu się pobić prywatny rekord, że zebrał ponad 5 600 zł. Uświadomiłam sobie, że on już nie będzie miał szansy zbierać do puszki. Pomyślałam sobie - niech ta ostatnia puszka będzie trochę pełniejsza - powiedziała serwisowi Fakt24.

Zbiórka Patrycji Krzymińskiej trwa tylko do końca dnia, 22 stycznia. Ile uda się zebrać?

Rozbijmy bank ludzkich serc - powiedziała założycielka w rozmowie z TVN.

Po wstępnych założeniach tysiąca złotych, apetyt mocno urósł i już teraz wszyscy zaangażowani w akcję liczą na pomnożenie kwoty po raz ostatni zebranej przez Pawła Adamowicza. Prezydent na ulicach Gdańska zapełnił swoją puszkę na 5600 złotych. Darczyńcy na Facebooku chcieliby zebrać 5,6 miliona i mają na to duże szanse, bo z każdym odświeżeniem strony pieniędzy jest coraz więcej!

Rekordowa zbiórka na Facebooku. WOŚP kupi specjalistyczne karetki

Wiadomo już, na co zostaną wykorzystane pieniądze zebrane przez Patrycję Krzymińską. Cała kwota będzie dodana do ostatecznego rozliczenia tegorocznej puszki Pawła Adamowicza - zamiast niespełna 6 tysięcy, zmarły prezydent "przekaże" WOŚP kilka milionów złotych!

Pieniądze zaś, jak poinformował Jurek Owsiak, zostaną wykorzystane między innymi na zakup specjalistycznych karetek noworodkowych. Kiedy na koncie składki był milion, miała być, jedna. Teraz fundację stać już na kilka!

ZOBACZ TEŻ: