18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kurator sądowy przez 16 lat gwałcił dzieci krewnych. Jest wyrok w sprawie pedofila

Redakcja
04.12.2018  14:07
Pedofil gwałcił dzieci krewnych
Pedofil gwałcił dzieci krewnych Fot: East News/Piotr Jedzura/REPORTER

Były kurator sądowy z Lublina przez 16 lat gwałcił dzieci swoich krewnych. Po dwóch latach postępowania sądowego w końcu zapadł wyrok w jego sprawie. Pedofil trafi za kratki.

Aż 16 lat trwał koszmar, który zgotował trójce dzieci Krzysztof M. Były kurator sądowy z Lublina od 1992 roku do 2008 roku gwałcił i wykorzystywał seksualnie dwie dziewczynki i jednego chłopca. Wszystko działo się w czasie wizyt, jakie rodzina składała w jego mieszkaniu.

Niczego nieświadomi krewni mężczyzny zostawiali pod jego opieką dzieci nawet na kilka dni. Przestępstwa popełniał już na 2-letniej dziewczynce. Dzieci gwałcił, dotykał w miejscach intymnych i masturbował się na ich oczach.

Gwałcił dzieci swoich krewnych. Dostał 9 lat więzienia

Proces w sprawie nadużyć seksualnych Krzysztofa M. trwał w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód aż dwa lata - podaje "Dziennik Wschodni". W sprawie orzekał sędzia Łukasz Czapski, który stwierdził winę oskarżonego we wszystkich wystosowanych pięciu zarzutach. Te dotyczyły między innymi pokazywania dzieciom pornografii oraz wykorzystywania seksualnego.

Mężczyzna wykorzystywał bezbronność dzieci oraz zaufanie, jakim darzyli go ich rodzice. Wielokrotnie doprowadzał je do obcowania płciowego i innych czynności seksualnych – powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

Krzysztofowi M. za popełnione przestępstwa groziło do 12 lat więzienia. Sędzia Łukasz Czapski skazał go na 9 lat pozbawienia wolności, pedofil ma również wypłacić po 50 tysięcy złotych odszkodowania dla każdej ze swoich ofiar. Wyrok w sprawie nie jest prawomocny.

ZOBACZ TEŻ: