18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pedofilia w szkole. Zakonnik molestował dziewczynki na lekcjach religii

Redakcja
17.12.2018  13:31
zakonnik molestował uczennice

Były zakonnik Grzegorz Z. dopuścił się molestowania seksualnego 22 uczennic szkoły podstawowej w Kluszkowcach. Po trzech latach sąd w końcu orzekł o jego winie.

Grzegorz Z. został wydalony z zakonu po tym, jak część rodziców uczennic ze szkoły podstawowej w Kluszkowcach oskarżyła go o pedofilię. Duchowny, między wrześniem 2015 roku a kwietniem 2016 roku dopuścił się molestowania seksualnego aż 22 uczennic w wieku od 7 do 13 lat - podaje krakow.wyborcza.pl.

Zakonnik w czasie lekcji sadzał sobie uczennice na kolanach, masował je po plecach i dotykał w miejscach intymnych. Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, stracił pracę, a zaalarmowana przez rodziców dyrekcja zgłosiła podejrzenie przestępstwa prokuraturze.

Sprawą zajął się Sąd w Nowym Targu. W czasie procesu Grzegorz Z. przyznał, że brał dziewczynki na kolana i zdarzało mu się je głaskać, ale jego zachowania nie miały podtekstu seksualnego.

Mimo to sąd skazał mężczyznę na cztery lata pozbawienia wolności. Pedofil część kary odbędzie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, w którym otrzyma możliwość terapii zaburzeń seksualnych.

Ponadto przez 10 lat nie będzie mógł zbliżyć się do żadnej ze swoich ofiar bliżej niż na 15 metrów, a każdej z nich musi wypłacić odszkodowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Dostał też zakaz wykonywania zawodów związanych z edukacją i opieką nad dziećmi.

Wyrok w sprawie nie jest prawomocny.

ZOBACZ TEŻ:  

Zagłosuj

Czy księża powinni być karani za pedofilię jak zwykli obywatele?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze