18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest reakcja USA

Pentagon „przyjrzy się” doniesieniom o rosyjskich pociskach w Polsce

15.11.2022  20:39
Reakcja Pentagonu
Reakcja Pentagonu Fot: Susan Walsh/Associated Press/East News

Jak podaje agencja AFP, Pentagon sprawdzi doniesienia dotyczące wciąż niepotwierdzonych oficjalnie przez polski rząd doniesień o uderzeniu rosyjskich rakiet na terytorium Polski.

Doniesienia o uderzeniu dwóch rosyjskich rakiet na terenie Przewodowa niedaleko granicy polsko-ukraińskiej wciąż nie zostały oficjalnie potwierdzone przez polski rząd. Natomiast zwołano pilne posiedzenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego, a nieoficjalnie pojawiają się też informacje o poderwaniu polskich samolotów wojskowych. Niemniej informację o rosyjskich rakietach potwierdził wysoki rangą urzędnik amerykańskiego wywiadu w rozmowie z agencją Associated Press.

Pentagon zbada sprawę

Według doniesień z agencji informacyjnej AFP, sprawą zajmuje się już Pentagon. Amerykanie przyjrzą się sprawie, aby bez wątpliwości stwierdzić do czego doszło na terenie Polski. Obecnie nie mogą oficjalnie potwierdzić tych doniesień, a sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ Polska jest członkiem NATO. Przypomnijmy, że w prawdopodobnie przypadkowym ataku zmarły dwie osoby.

Zdajemy sobie sprawę z doniesień prasowych, według których dwa rosyjskie pociski trafiły w miejsce na terenie Polski lub granicy z Ukrainą. Nie mamy obecnie żadnych informacji potwierdzających, że doszło do ataku rakietowego. [Pentagon] bada tę sprawę

- powiedział rzecznik Pentagonu Pat Ryder.

Czytaj także