18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kupujesz w Pepco? Sieć wycofuje niebezpieczny produkt. Sprawdź, czy nie masz go w domu

Redakcja
06.02.2019  12:36
pepco wycofuje zabawkę
pepco wycofuje zabawkę Fot: Michal Wozniak/East News

Sieć popularnych sklepów Pepco poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży produktu zawierającego niebezpieczne substancje chemiczne. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bada sprawę.

Klienci sieci Pepco powinni koniecznie sprawdzić, czy w ich domach nie ma niebezpiecznego dla zdrowia produktu! Właściciele sklepu poinformowali o wycofaniu ze sprzedaży zabawki dla dzieci. Chodzi o konika Pegaz z lalką, oznaczonego numerem 22004, kod EAN 2619916000011.

Zabawka, jak zaznacza Pepco, "jest niezgodna z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki". Produkt zawiera w sobie, „w ilości przekraczającej dozwolony limit” niebezpieczną substancję chemiczną: ftalan di(2-etyloheksylu) (DEHP).

Jak czytamy w komunikacie firmy, produkt "stwarza ryzyko niekorzystnego wpływu na zdrowie ludzkie związanego z narażeniem na działanie ww. substancji i stanowi zagrożenie dla zdrowia użytkowników". Wycofanie zabawki ze sprzedaży ma związek z postępowaniem prowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

logo Tu się dzieje