18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne wieści

PILNE! Abp Sławoj Leszek Głódź w ciężkim stanie w szpitalu!

02.06.2023  12:48
Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu
Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu Fot: Jakub Kamiński/East News

Wedle informacji reportera RadioZET.pl, Radosława Grucy, abp Sławoj Głódź trafił do szpitala w ciężkim stanie.

Zgodnie z informacją RadioZET.pl abp Sławoj Leszek Głódź trafił do szpitala w ciężkim stanie. Radosław Gruca, dziennikarz śledczy portalu, potwierdził tę informację w kilku źródłach. Obecnie nie znamy więcej szczegółów o stanie zdrowia arcybiskupa.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w ciężkim stanie w szpitalu

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź był bardzo wpływowym biskupem w polskim Kościele katolickim, pełnił również funkcję biskupa polowego Wojska Polskiego i awansowano go do stopnia generała dywizji. Jednakże na jego karierę padł cień – w marcu 2021 roku kapłan otrzymał nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską. Było to związane z karą od Watykanu, którą dostał za zaniechania w sprawie przypadków pedofilii w Kościele. Arcybiskup dostał także zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach w archidiecezji gdańskiej.

Wówczas Sławoj Leszek Głódź powrócił do rodzinnej Bobrówki, gdzie wygrał wybory na sołtysa sołectwa Piaski. Objęcie tego stanowiska wzbudziło kontrowersje, ponieważ duchowni nie mogą sprawować publicznych urzędów.

Obecnie czekamy na więcej informacji w tej sprawie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje