18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier i prezydent na miejscu

PILNE spotkanie Biura Bezpieczeństwa Narodowego!

09.01.2023  08:58
Pilne spotkanie BBN
Pilne spotkanie BBN Fot: Stanisław Różycki/REPORTER

Jak czytamy w informacji Polskiej Agencji Prasowej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera poinformował o nagłym zebraniu zarządzonym przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Prezydent Andrzej Duda zarządził nagłe spotkanie Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów na poniedziałkowe spotkanie. Na ten moment nie są znane szczegóły ani powody powołania tego spotkania.

Nagłe spotkanie BBN

Nie są znane konkretne powody powołania pilnego spotkania Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Niemniej ostatnie nagłe spotkanie BBN miało miejsce tuż po wydarzeniach w Przewodowie. Wówczas ukraińska rakieta obrony przeciwlotniczej spadła na Polskę i zabiła dwie osoby. Zgodnie z informacją PAP spotkanie odbędzie się, aby „omówić aktualną sytuację bezpieczeństwa oraz politykę sojuszniczą związaną z wojną w Ukrainie”.

Narady odbywają się od początku wojny w Ukrainie i poza konfliktem za wschodnią granicą dotyczą także np. bezpieczeństwa energetycznego. Onet przypomina, że amerykańskie media podawały informację o planach polskiego rządu dotyczących przekazania Ukrainie czołgów Leopard 2 i to właśnie tego mogłoby dotyczyć dzisiejsze spotkanie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także