18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Akcja ratunkowa TOPR

Piorun znowu poraził turystów w Tatrach. Ranne dziecko!

Wojciech Kozicki
30.08.2019  16:08
Akcja ratunkowa TOPR  - burza w górach i znowu turyści porażeni piorunem
Akcja ratunkowa TOPR - burza w górach i znowu turyści porażeni piorunem Fot: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

Kolejna tragedia w Tatrach. Niedawno burza w górach zabiła turystów na Giewoncie, a w piątek 30 sierpnia piorun poraził kolejne osoby na szlaku. Czy zignorowały prognozy pogody i alerty o nadchodzącej burzy?

Poważny wypadek w górach, trwa akcja ratunkowa TOPR! Szef Straży TPN Edward Wlazło potwierdził, że 3 osoby zostały porażone piorunem w Tatrach. Powiedział, że burza dopadła ich, gdy już wracali z gór i znajdowali się na szlaku z Hali Gąsienicowej do Kuźnic. Nie wiadomo w jakim stanie są ranne osoby. Radiozet.pl podaje, że prawdopodobnie poszkodowane zostało dziecko.

Media podają, że z powodu burzy i intensywnych opadów nie można było użyć śmigłowca. Ratownicy wyruszyli do poszkodowanych pieszo.

Wlazło powiedział w rozmowie z TVN24, że tragedii można było uniknąć, bo burza była zapowiadana już od rana. Twierdzi, że już wcześniej sugerował kilku osobom zejście z gór i ostrzegał przed nadciągającym zagrożeniem.

To jest dla mnie coś niepojętego. Słychać grzmoty, widać nadciągającą czarną chmurę, a oni i tak idą w góry - powiedział jeden z ratowników TOPR-u w rozmowie z TVN24.

To kolejny taki przypadek w tym tygodniu. 29 sierpnia grupa słowackich turystów w Tatrach Niskich została porażona piorunem. Wiadomo, że u jednej z nich doszło do zatrzymania krążenia krwi. Turyści udali się w góry mimo ostrzeżeń o nadciągającej burzy.

logo Tu się dzieje