18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Woźniak-Starak (nie)żyje?

MOPR: "Akcja poszukiwawcza trwa". Co się dzieje na jeziorze Kisajno?

22.08.2019  11:22
MOPR: "Akcja poszukiwawcza trwa". Co się dzieje na jeziorze Kisajno?
MOPR: "Akcja poszukiwawcza trwa". Co się dzieje na jeziorze Kisajno? Fot: MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News/ WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W czwartek rano wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński poinformował, że w jeziorze Kisajno znaleziono ciało mężczyzny. To prawdopodobnie Piotr Woźniak Starak. Tymczasem MOPR podaje: akcja poszukiwawcza trwa.

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z soboty na niedzielę. Producent filmowy spadł z motorówki. W czwartek w jeziorze Kisajno znaleziono ciało mężczyzny. To najprawdopodobniej zaginiony miliarder.

Tymczasem w sprawie pojawiają się wątpliwości. Rzecznik MOPR w Giżycku miał przekazać reporterowi Onet.pl informację, jakoby służby o odnalezieniu ciała nic nie wiedziały i nadal prowadziły akcję poszukiwawczą.

Nasi ratownicy są na miejscu. Akcja poszukiwawcza trwa. Nie mamy informacji o znalezieniu ciała Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt nie przerwał akcji poszukiwawczej na jeziorze Kisajno

- powiedział Jarosław Sroka.

Wciąż szukają

Co tak na prawdę dzieje się na jeziorze Kisajno? Sprawdziliśmy szokujące doniesienia Onetu.

Rzecznik MOPR rozwiał nasze wątpliwości w rozmowie telefonicznej. Wyjaśnił, że faktycznie, służby nadal prowadza akcję poszukiwawczą. Ale...

W czwartek rano wyłowiono z jeziora ciało mężczyzny. Tyle tylko, że prokuratura nadal nie potwierdziła jego tożsamości. Oznacza to, że do tej pory nie wiadomo, czy to Piotr Woźniak-Starak, więc służby nie mogą przerwać swoich działań.

Dopiero gdy/jeśli śledczy oficjalnie potwierdzą, że zmarły mężczyzna, to poszukiwany od niedzieli producent filmowy, będzie można zamknąć akcję poszukiwawczą.

Odnalezienie ciała

Informację o odnalezieniu ciała w jeziorze Kisajno policja przekazała tuż po godzinie 9 rano. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie podaje:

Dzisiaj w godzinach rannych grupa płetwonurków w jeziorze Kisajno zlokalizowała ciało nieustalonej osoby. Aktualnie z udziałem prokuratora i Policji będą przeprowadzane czynności zmierzające do identyfikacji zwłok.

Według nieoficjalnych informacji PAP, ciało odnalazła grupa nurków nad ranem, około godziny 5.  

Przeczytaj więcej
Komentarze