18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prokuratura potwierdza

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Producent filmowy miał 39 lat

Emilia Waszczuk
22.08.2019  12:05
Piotr Woźniak-Starak nie żyyje. Miał 39 lat
Piotr Woźniak-Starak nie żyyje. Miał 39 lat Fot: Agnieszka Sniezko/East News

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie potwierdza - Piotr Woźniak-Starak nie żyje. To koniec poszukiwań 39-letniego producenta.

Piotr Woźniak-Starak zmarł tragicznie w nocy z 18 na 19 sierpnia. W czwartek w jeziorze Kisajno na Mazurach, odnaleziono jego ciało.

Informację o śmierci mężczyzny potwierdziła ostatecznie Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

W wyniku przeprowadzonych dzisiaj z udziałem prokuratora czynności identyfikujących, potwierdzono, iż znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył z wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo z art. 177§2kk

- podali w komunikacie.

Ciało producenta zostanie poddane sekcji zwłok, która wyjaśni dokładną przyczynę jego zgonu.

Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie Prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej

- podaje rzecznik PO, Krzysztof Stodolny.

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak miał 39 lat. Urodził się 10 lipca 1980 roku. Od 2016 roku był mężem dziennikarki TVN, Agnieszki Woźniak-Starak.

Woźniak-Starak był zapalonym biznesmenem i zdolnym producentem filmowym. Prowadził rozliczne interesy w branży filmowej, współpracował przy takich wybitnych dziełach jak "Bogowie", "Sztuka kochania", asystował Andrzejowi Wajdzie przy "Katyniu".

Choć często zarzucano mu, że bogactwo zawdzięcza rodzicom (jego ojczym został uznany 5-najbogatszym biznesmenem w Polsce), na jego majątek składają się głównie własnoręcznie wypracowane środki. Tylko na filmie "Bogowie" wzbogacił się o 4 miliony złotych.

Watchout Studio żegna szefa

Piotr Woźniak-Starak był założycielem prężnie działającej firmy producenckiej Watchout Studio. Jego współpracownicy jeszcze przed oficjalnym komunikatem prokuratury, potwierdzili śmierć swojego szefa i pożegnali go we wzruszających słowach.

18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem

- napisali na Facebooku.

Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować. Zarząd i zespół Watchout Studio

- czytamy.

Czytaj także