18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

złamali prawo?

Rodzina Staraków robi co chce? Mogą mieć problemy po pogrzebie Piotra

31.08.2019  13:40
Rodzina Staraków robi co chce? Mogą mieć problemy po pogrzebie Piotra
Rodzina Staraków robi co chce? Mogą mieć problemy po pogrzebie Piotra Fot: Facebook/PISF

Producent Filmowy Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie posiadłości Staraków w Fuledzie. Teraz jego rodzina możne mieć kolejny problem - tym razem z prawem.

Uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka dobiegły końca. W czwartek w Konstancinie-Jeziornej odprawiono mszę żałobną w jego intencji. W piątek po południu, na terenie posiadłości rodziny Staraków, odbył się pogrzeb.

Od kilku dni media donosiły o pochówku 39-latka, a kontrowersje wokół niego narastały. Rodzina Staraków miała planować pogrzebanie Piotra na swojej działce, wbrew prawu.

Kontrowersyjny pogrzeb

Już w czwartek sanepid donosił, że nie wydał zgody na pochówek na terenie posiadłości, bo i nikt o pozwolenie i opinię nie prosił. W piątek okazało się, że urna z prochami producenta filmowego spocząć ma w katakumbie. Wtedy opinia sanepidu nie byłaby potrzebna - polskie prawo dopuszcza takie pochówki.

W przypadku grobów ziemnych, grobów murowanych i kolumbariów obowiązuje wymóg ich lokalizacji na terenie cmentarza. Przepis ten nie obejmuje katakumb - pomieszczeń z niszami w ścianie, przeznaczonych do pochówku zwłok. Właśnie w takim miejscu została złożona urna z prochami Piotra Woźniaka-Staraka

- podaje Onet.pl.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Giżycku została w czwartek powiadomiona przez pełnomocnika Staraków o planach pochowania Piotra Woźniaka-Staraka w katakumbie. W podziemiach posiadłości miała zostać złożona urna z prochami mężczyzny. Tymczasem...

Jak dowiadujemy się z serii zdjęć Faktu, orszak żałobny w Fuledzie szedł nie za urną, a za trumną. Ciało zmarłego 18 sierpnia Piotra Woźniaka-Staraka nie zostało skremowane. Co więcej, trumnę złożono nie w katakumbach, a w grobie na terenie posiadłości. Przy nim stanął czarny kamień upamiętniający 39-latka.

Rodzina będzie mieć problemy?

Teraz rodzina Staraków może trafić pod lupę Sanepidu. Prawo mówi wyraźnie: pochówek w grobie ziemnym, poza cmentarzem, nie jest dozwolony. Jeśli więc inspektorat stwierdzi, że doszło do nadużycia, a miejsce pochówku nie zgadza się z przedstawionymi im planami, mogą wszcząć postępowanie przeciwko Starakom.

Czytaj także