18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polskie miasto zawierzone Matce Boskiej. Królowa Polski ma "listę zadań"

Redakcja
10.12.2018  11:51
Piotrków Trybunalski i zawierzenie Matce Boskiej. Czy Maryja weźmie pod opiekę  pieniądze i rozwój miasta?
Piotrków Trybunalski i zawierzenie Matce Boskiej. Czy Maryja weźmie pod opiekę pieniądze i rozwój miasta? Fot: Facebook.com/Bóg bogaty w Miłosierdzie

Piotrków Trybunalski zyskał ochronę „od wszelkiego zła”. Prezydent Krzysztof Chojniak w sobotę odczytał akt, z którego wynika, że miasto zostało zawierzone Matce Boskiej Królowej Polski. Finanse Piotrkowa i jego rozwój są od tej pory „w rękach” Maryi. 

Jak podaje „Wirtualna Polska”, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego zawierzył miasto, jego władze i mieszkańców „Niepokalanemu Sercu”. 8 grudnia odbyła się specjalna msza święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Nie zabrakło na niej przedstawicieli władz samorządowych. Pojawił się także poseł PiS Grzegorz Lorek.

Jako prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i patronów Polski oraz wszystkich tutaj zebranych, aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski - jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu. Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła – prezydent miasta odczytał „Akt Zawierzenia”. (piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl)

O zawierzeniu zdecydowała Rada Miejska Piotrkowa. 13 z 17 radnych Piotrkowa Trybunalskiego zagłosowało za aktem zawierzającym. To inicjatywa oddolna, która wyszła od parafian.

ZOBACZ TEŻ: Gigantyczny krzyż na Podkarpaciu. Kaczyński jest wzruszony

Piotrków Trybunalski zawierzony Matce Boskiej - uroczysta msza święta:

Czytaj także
Przeczytaj więcej