18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabiorą pieniądze żeby je rozdać

PiS da kolejne 500+. Będzie też nowy podatek

19.05.2019  13:56
PiS da kolejne 500+. Polacy zapłacą za ten gest podatek handlowy
PiS da kolejne 500+. Polacy zapłacą za ten gest podatek handlowy Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

„Piątka Kaczyńskiego” została rozszerzona, PiS da kolejne 500+. Morawiecki i Kaczyński na konwencji w Krakowie zapowiedzieli, że niepełnosprawni dostaną stały dodatek finansowy. Posłuży do tego  podatek handlowy.

PiS da nowe 500+ w ramach pakietu „piątka Kaczyńskiego”, co zapowiedział prezes partii. Jak zapewnił premier Mateusz Morawiecki, rząd da niepełnosprawnym (posiadającym orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności i mającym więcej niż 18 lat) stały miesięczny dodatek w wysokości 500 złotych miesięcznie. Ma to być kolejny etap realizacji nowego programu społecznego.

Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki – powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji w Krakowie.

Politycy PiS są ekspertami w zabieraniu Polakom ich pieniędzy i ich hojnym rozdawaniu. Skąd więc wezmą fundusze na nowe 500+? Będą pochodzić z podatku handlowego, który rząd wprowadzi wkrótce. Morawiecki dodał, że to wszystko „nadal jest liczone”.

Pieniądze dla niepełnosprawnych

W 2018 roku niepełnosprawni protestowali w sejmie. 23 października podczas nocnych obrad przegłosowano nowy podatek określany jako „danina solidarnościowa”. Solidarnościowy  Fundusz Wsparcia osób Niepełnosprawnych będzie oznaczać dodatkowe składki pobierane od osób zarabiających powyżej 1 miliona złotych rocznie. Składka ma wynosić 4 procent od nadwyżki powyżej zarobionego miliona złotych (z uwzględnieniem kosztów przychodu). Dodatkowo, wszystkie osoby zarabiające minimalne wynagrodzenie zapłacą dodatkowe składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Konieczność wprowadzenia projektowanej regulacji wynika z potrzeby dodatkowego wsparcia społecznego i zawodowego osób z niepełnosprawnościami – powiedziała posłanka PiS Urszula Rusecka. (wyborcza.pl)

To takie podzwonne tych biznesowych, bankowych poglądów. Najwyższy czas, żeby je zmienił i zaczął podnosić podatki - Kornel Morawiecki dla "Wirtualnej Polski" komentował obietnice swoje syna o nie podwyższaniu podatków.

Zobacz także