18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dane MSZ

PIS przyjęło więcej imigrantów, niż chciała PO

19.03.2019  18:01
W Polsce jest obecnie ponad 17 tys. imigrantów z krajów muzułmańskich
W Polsce jest obecnie ponad 17 tys. imigrantów z krajów muzułmańskich Fot: Piotr Molecki/Eastnews

Ponad 17 tysięcy imigrantów z krajów afrykańskich i muzułmańskich przyjęto w Polsce w ostatnich latach. To liczba prawie trzykrotnie większa od tej, o jakiej początkowo mówiła Platforma Obywatelska.

Według Danych zaprezentowanych przez portal migracje.gov.pl, w tym roku liczba imigrantów z krajów afrykańskich i muzułmańskich wyniosła dokładnie  17 tysięcy 147 osób. Co ciekawe, według informacji podanych przez portal ekspedyt.org, Polska już drugi rok z rzędu jest krajem, który przyjął najwięcej imigrantów w całej Unii Europejskiej.

PiS przyjęło więcej imigrantów niż chciała PO

To informacja o tyle ciekawa, że znana ze swojej walki o przyjęcie imigrantów Platforma Obywatelska, deklarowała w 2015 roku przyjęcie mniejszej liczby obcokrajowców. Początkowo pojawiały się liczby rzędu 5 tysięcy osób. W kolejnych miesiącach PO chciało już przyjąć 12 tysięcy imigrantów. Tymczasem  to PiS, czyli ugrupowanie znane raczej z zachowawczego stosunku do imigrantów, wpuściło do kraju ponad 17 tysięcy z nich.

Rozkład liczby imigrantów w poszczególnych województwach
Rozkład liczby imigrantów w poszczególnych województwach Fot: infografika: migracje.gov.pl

Skąd imigranci przyjeżdżają do Polski?

Najwięcej imigrantów trafiło do Województwa mazowieckiego. Jest ich tu prawie 8 tysięcy. Najmniej przyjęto w Województwie świętokrzyskim – 93 osoby. Jeśli chodzi o podział na poszczególne kraje, uchodźców z Syrii pojawiło się w Polsce 300. Z kolei przybyszów z Arabii Saudyjskiej jest w naszym kraju 351, zaś imigrantów z Egiptu mieszka u nas 548. Polska przyjęła także 453 imigrantów z Iraku i 251 z Iranu. Osób przybyłych z Palestyny jest u nas jedynie 77.

Czytaj także