18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy MUSZĄ płacić

PiS wydaje miliony na szczepionki. Kolejne dawki

Wojciech Kozicki
11.04.2023  09:25
PiS wydaje miliony na szczepionki. Kolejne dawki od Pfizera
PiS wydaje miliony na szczepionki. Kolejne dawki od Pfizera Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Szczepionki na Covid-19 w Polsce i kolejna afera. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma coraz więcej dawek w magazynach, a koszty ich przechowywania wynoszą miliony złotych. Zgodnie z umową, PiS i Niedzielski muszą zamawiać kolejne transze szczepionek Pfizera, a Polacy muszą płacić. Będą kolejne dawki.

Koronawirus odpuścił, Polacy nie chcą się szczepić, a rząd PiS kupuje kolejne transze szczepionek ze względu na niekorzystne umowy z Pfizerem. Jak ujawnia „Fakt”, w magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych z miesiąca na miesiąc rosną zapasy niewykorzystanych szczepionek przeciw COVID-19. Od początku roku na ich przechowanie wydano już 2,1 mln złotych!

NFZ wydaje miliony na szczepionki. Afera trwa

Zgodnie z informacjami „Faktu”, odkąd ruszył w Polsce program szczepień przeciwko koronawirusowi, dotarło do naszego kraju 107 mln 707 tys. dawek szczepionki. Jednak tylko połowa trafiła do punktów szczepień. Zgodnie z oficjalnymi danymi, w Polsce podano do tej pory 57 961 392 dawek szczepionki.

Polska odsprzedała innym państwom 14,7 mln sztuk szczepionek, a ponad 23,6 mln szczepionek zalega w magazynach Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Miesięczne koszty przechowywania szczepionek wynoszą 774 tys. zł – informuje Money.pl.

Okazuje się, że PiS musi kupować kolejne dawki szczepionki, a 15 kwietnia br. zostaną wystawione e-skierowania na piątą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Polska walczy o renegocjowanie warunków kolejnych dostaw szczepionek od firmy Pfizer, do których przyjęcia zobligowana jest kontraktem. Umowa może być zmieniona jednak tylko na szczeblu unijnym. A do tej pory za kolejne dostawy MUSI płacić NFZ. Finalnie, płacą oczywiście obywatele. 

Podobną umowę Polska podpisała z firmą Moderna. Mieliśmy kupić od koncernu jeszcze prawie 7 mln preparatów na koronawirusa, ale zgodził się anulować 60 proc. zaplanowanych dostaw. Tymczasem mamy już tyle szczepionek w magazynach, że Polska oddawała za darmo dawki do Afryki!

Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje