18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bzz, bzz, bzz

Plaga komarów w Polsce. Może interweniować wojsko

12.06.2019  17:16
Plaga komarów w Polsce. Może interweniować wojsko
Plaga komarów w Polsce. Może interweniować wojsko Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W Polsce pojawiła się prawdziwa plaga komarów. Małe, bzyczące, krwiopijne owady skrajnie uprzykrzają nam życie. Możliwe, że w niektórych rejonach kraju zainterweniuje wojsko.

Plaga komarów daje się we znaki wszystkim Polakom. Po deszczowym maju nastąpił wylęg tych uprzykrzających życie owadów i teraz walczymy z zatrważającą ich liczbą.

Wyjście wieczorem na dwór, świętowanie na świeżym powietrzu czy też zwykły spacer są aktualnie prawnie niemożliwe. Cały kraj opanowała plaga komarów. W niektórych jego rejonach jest szczególnie źle.

Plaga komarów, interwencja wojska

W województwie świętokrzyskim krwiopijców jest tak dużo, że samorządowcy rozpatrują nawet możliwość zawnioskowania o pomoc do pododdziałów chemicznych wojska.

Kolejne wylęgi komarów są spodziewane w wielu miejscach w Polsce. Trudna sytuacja spotkała m.in. mieszkańców województwa świętokrzyskiego, gdzie takiej plagi komarów nie było w czasach powodzi z lat 1997, 2001 i 2010. W związku z zaistniałą sytuacją. Konieczna jest interwencja wyspecjalizowanych firm. Gminy świętokrzyskie zaapelowały nawet o wsparcie rządu - podawał jeszcze niedawno Onet. 

Niestety, chociaż nasze rodzime komary nie są tak niebezpieczne, jak te afrykańskie - to również mogą przenosić choroby. Co gorsza, bardzo trudno jest się przed ich ugryzieniem ochronić. 

Już teraz w wielu miastach Polski rozpoczynają się opryski, które są skutecznym sposobem walki z tymi owadami.