18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sukces służb

Planował zamach terrorystyczny w Polsce. Niepokojące doniesienia

Malwina Kossela
17.05.2019  10:42
Planował zamach terrorystyczny w Polsce. Niepokojące doniesienia
Planował zamach terrorystyczny w Polsce. Niepokojące doniesienia Fot: Pexels

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała człowieka, który chciał przeprowadzić zamach terrorystyczny w Polsce. Ustalenia śledczych na jego temat są niepokojące.

Gdyby nie sukces służb mogłoby się wydarzyć coś strasznego. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała człowieka, który planował przeprowadzić zamach terrorystyczny w Polsce. Ze wstępnych ustaleń na jego temat wynika, że był on leczony psychiatrycznie.

Zamach terrorystyczny w Polsce

Mikołaj B., bo to on właśnie nosił się z przerażającym zamiarem, został aresztowany i spędzi w tym stanie najbliższe 3 miesiące. Mężczyzna zanim został zatrzymany, rozpoczął już przygotowania do popełnienia zamachu w miejscu publicznym.

Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej - wynika z ustaleń śledczych - powiedział rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Zatrzymany Mikołaj B. jest obywatelem Polski oraz członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie - nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed.

Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na 3 miesiące - dodał jeszcze Żaryn.

Sam zatrzymany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Przeczytaj więcej
Komentarze