18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejny skandal w Płocku

Tęczowa Matka Boska na toaletach. Minister reaguje

28.04.2019  13:42
Matka Boska Częstochowska w wersji LGBT - skandal religijny w Płocku
Matka Boska Częstochowska w wersji LGBT - skandal religijny w Płocku Fot: Twitter

Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Płocku i Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolą. Ktoś porozklejał plakaty z wizerunkiem, który wiele osób uznało za profanację i barbarzyństwo. W sprawie interweniował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Matka Boska Częstochowska z tęczową aureolą znalazła się w Płocku m.in. na koszach i toaletach. Zdjęcia szybko trafiły do sieci i wybuchł skandal. Członek Zarządu Fundacji Życie i Rodzina Krzysztof Kasprzak napisał w mediach społecznościowych o „atakach na kościół katolicki w Polsce, szyderstwie i profanacji”. Zaapelował, by zdelegalizować organizacje LGBTQ.

Zobacz także

Głos w sprawie zabrał także szef MSWiA Joachim Brudziński. Zapowiedział, że „kulturowym barbarzyństwem i profanacją świętego wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej” zajmie się policja. Publicysta i pisarz Rafał Ziemkiewicz domaga się zdecydowanej reakcji prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak przypomina wprost.pl, w ubiegłym tygodniu w tej samej parafii przy Grobie Pańskim umieszczono napisy takie jak „gender”, LGBT” i „pogarda”. Wybuchła wówczas awantura.

Zobacz także