18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Planował zamach w Polsce. Wypuszczono go z aresztu

Redakcja
04.03.2019  13:57
Dawid Ł. (Radom) zatrzymany. Wspierał Państwo Islamskie w Syrii i wrócił do Polski. Planowal zamachy terrorystyczne? Był to wyznawca islamu i studiował Koran
Dawid Ł. (Radom) zatrzymany. Wspierał Państwo Islamskie w Syrii i wrócił do Polski. Planowal zamachy terrorystyczne? Był to wyznawca islamu i studiował Koran Fot: Facebook.com

Dawid Ł. został zatrzymany. Funkcjonariusze uznali, że stanowi zagrożenie i może planować zamach terrorystyczny w Polsce. Mógł działać dla organizacji terrorystycznej "Muzułmański Ruch Świt Syrii". Wcześniej już był za kratami, ale wypuszczono go na wolność.

Jak podaje wyborcza.pl, Dawid Ł. z Radomia stanął przed Sądem Okręgowym w Łodzi już w 2017 roku. Przeszedł na islam i był podejrzany o islamski terroryzm. Prokurator twierdził, że mężczyzna przeszedł szkolenie i brał udział w działaniach bojowych w Syrii. Oskarżony tłumaczył się, że studiował tam jedynie Koran. Kilka miesięcy temu sąd zwolnił go z aresztu.

 

Zamach terrorystyczny w Polsce

Dawid Ł. długo nie nacieszył się wolnością. 4 marca Prokuratura Krajowa poinformowała, że wrócił do aresztu na 3 miesiące. Zatrzymano go w lutym.

Uznano, że może być jednak niebezpieczny. W jego mieszkaniu znaleziono dowody na to, że zbierał informacje i pieniądze na działania terrorystyczne. Może za to spędzić w więzieniu 15 lat.

Czytaj także
Przeczytaj więcej