18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda na piątek. Będzie ciepło, ale miejscami naprawdę mocno powieje

Redakcja
01.02.2019  08:36
pogoda piątek wiatr deszcz ze śniegiem
pogoda piątek wiatr deszcz ze śniegiem Fot: Pixabay

W piątek na południu Polski bardzo silny wiatr, w tatrach nawet halny. Poza tym całkiem ciepło, a na północy i wschodzie możliwe opady.

Piątek zapowiada się całkiem ciepły. Najniższe temperatury pokażą termometry w Olsztynie, Suwałkach i Białymstoku - tam 0 stopni Celsjusza.

Nieco ciepłej na wybrzeżu - w Gdańsku i Koszalinie 1 stopień. Podobnie w Warszawie, Toruniu i Bydgoszczy. 2 stopnie Celsjusza pokażą termometry w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Łodzi i Lublinie.

Im bardziej na południe, tym ciepłej. W Kielcach Zielonej Górze i Jeleniej Górze 3 stopnie. Do 4 kresek na plusie we Wrocławiu, Opolu i Przemyślu.

Rekordowe temperatury padną w Katowicach i Rzeszowie 5 stopni, oraz Krakowie - nawet do 6 stopni Celsjusza.

Pogoda w piątek. Chmury i wiatr

W piątek będzie raczej pochmurnie. W praktycznie całym kraju zachmurzenie duże bądź umiarkowane, jedynie na południu i zachodzie pojawić może się słońce

Możliwe też opady - głównie na północy i północnym-wschodzie Polski spodziewać możemy się dziś śniegu i deszczu ze śniegiem.

W piątek wiatr słaby i umiarkowany, choć w ciągu dnia, na terenach górskich może przybrać na sile. W Sudetach powieje nawet do 55km/h, W Karpatach aż do 80km/h. Wysoko w Tatrach halny, w porywach nawet do 120km/h.

Czytaj także
Przeczytaj więcej