18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uwaga! Ostrzeżenia IMGW dla większości województw! Jest bardzo ślisko

Redakcja
28.01.2019  08:31
pogoda marznące opady oblodzenie gołoledź
pogoda marznące opady oblodzenie gołoledź Fot: pxHere

W poniedziałek pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Temperatury nie powinny spaść poniżej zera, a marznące opady powodować będą gołoledź. Uważajcie na drogach!

Początek tygodnia zapowiada się dość niebezpiecznie, choć stosunkowo ciepło. IMGW wydało dziś ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu i mżawki, oraz oblodzeniem.

Niebezpiecznie będzie dziś w większości polskich województw. Marznące opady wystąpią dziś w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, wschodniej części województwa mazowieckiego i wielkopolskiego, województwie łódzkim,  dolnośląskim, opolskim, śląskim i zachodniej części województwa małopolskiego.

Dziś dużo cieplej niż w poprzednim tygodniu. W całym pasie wschodnim, z wyjątkiem Białegostoku i Rzeszowa, termometry pokażą 1 stopień Celsjusza. W Białymstoku 0, w Rzeszowie 2.

Im bardziej na zachód, tym ciepłej. W Warszawie i Kielcach jeszcze 1, w Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku i Opolu 2. 3 stopnie w Poznaniu, Koszalinie, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. W Zielonej Górze i Wrocławiu 4. Wyjątkiem będzie Jelenia Góra, tam w ciągu dnia 1 stopień Celsjusza.

W połowie kraju możliwe są dziś opady. W rejonach górskich posypie śnieg, podobnie w Suwałkach.

W Białymstoku, Katowicach i Krakowie w ciągu dnia możliwe opady marznącego deszczu. W Opolu i Wrocławiu spadnie deszcz, w Warszawie i Łodzi deszcz ze śniegiem.

W poniedziałek wiatr raczej słaby i umiarkowany. Jedynie w górach porywisty, nawet do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Przeczytaj więcej
Komentarze