18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wtorek dość ciepły, ale pochmurny. Będzie ślisko i mokro

Redakcja
29.01.2019  08:24
pogoda wtorek lód opady śniegu
pogoda wtorek lód opady śniegu Fot: Wikipedia

Pogoda we wtorek przyniesie nam poranne mgły, oblodzone drogi i chodniki oraz przelotne opady. Temperatury nie spadną dziś poniżej zera.

Wtorek to kolejny dzień bez mrozu, ale z oblodzeniami. Ślisko na ulicach i chodnikach będzie dziś w połowie kraju. IMGW wydało rano ostrzeżenia dla województw pomorskiego, zachodniej połowy warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego oraz wschodnich krańców województwa wielkopolskiego i zachodniej połowy opolskiego. We wszystkich tych miejscach z rana temperatury od -1 do 0 stopni.

W dzień nieco ciepłej. Najchłodniej w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i łódzkim, tam 0 stopni. 1 stopień pokażą termometry w Koszalinie, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Toruniu, Lublinie i Jeleniej Górze. w Małopolsce i na Śląsku 2 stopnie. Podobnie w województwie dolnośląskim, w Gdańsku i Szczecinie. Tylko w górach możliwy dziś lekki mróz około -1 stopnia Celsjusza.

Cały dzień dość pochmurnie, z okresowymi, niewielkimi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe przelotne, niewielkie opady śniegu. Najwięcej i najintensywniej padać będzie na pomorzu. W centrum kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem.

Wiatr we wtorek słaby i umiarkowany w prawie całej Polsce. Silniej, porywiście zawieje jedynie na pomorzu i w górach. Na południu kraju możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także
Przeczytaj więcej