18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

chcą byc jak najdalej?

Pogrzeb Dawidka. Rodzina wywiezie jego prochy z Polski

30.07.2019  14:21
Pogrzeb Dawidka. Rodzina wywiezie jego prochy z Polski
Pogrzeb Dawidka. Rodzina wywiezie jego prochy z Polski Fot: Policja

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Wirtualna Polska, rodzina zamordowanego Dawida Żukowskiego pożegnała już chłopca. Pogrzeb 5-latka odbył się we wtorek.

Dawid Żukowski zginął najpewniej z rąk własnego ojca 11 lipca. Ciało chłopczyka odkryto 10 dni później w zaroślach przy autostradzie. We wtorek 30 lipca miał odbyć się pogrzeb malucha.

Rodzina Dawidka datę i miejsce pogrzebu zachowała w tajemnicy. O tym, że odprawiony został we wtorek o godzinie 11.00 w cerkwi św. Marii Magdaleny w Warszawie, nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska. Ceremonia miała charakter prywatny - na miejscu zebrali się jedynie najbliżsi krewni i znajomi ofiary i jego mamy. Ciało Dawidka zostało skremowane.

Prochy Dawidka wyjadą z Polski

Jak podaje WP, mama Dawida podjęła decyzję, by synka pochować z dala od Polski i tragicznych wydarzeń. Prochy chłopca planuje przewieźć do Kazachstanu.

Prochy chłopca złożono w małej białej urnie. Rodzina zdecydowała, by pochować je w najbliższym czasie w Kazachstanie- powiedziała WP osoba z otoczenia rodziny.

W ostatnią sobotę w całej Polsce odbyło się symboliczne pożegnanie chłopca - ku niebu wypuszczono kolorowe baloniki. Wcześniej mama Dawida podziękowała policji za śledztwo i złożyła oświadczenie w sprawie śmierci synka.

Tymczasem w sieci trwa zbiórka na rzecz rodziny chłopca. Jak jednak zaznacza babcia Dawidka - nikt z najbliższych nic o niej nie wie.