18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostatnia wędrówka

Dziwne zachowanie żałobników na pogrzebie Staraka. Odprawili tajemny rytuał

03.09.2019  19:52
Dziwne zachowanie żałobników na pogrzebie Staraka. Odprawili tajemny rytuał
Dziwne zachowanie żałobników na pogrzebie Staraka. Odprawili tajemny rytuał Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogrzeb producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka był wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że trwał dwa dni, a ciało spoczęło na terenie jego posiadłości. Żałobnicy uczestniczyli w Fuledzie w tajemniczym rytuale.

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie w jeziorze Kisajno 18 sierpnia. Blisko dwa tygodnie później odbył się pogrzeb producenta filmowego, podzielony na dwie części.

W pierwszej setki osób wzięły udział we mszy żałobnej. W drugiej, zorganizowanej tylko dla najbliższych, na terenie posiadłości Staraków w Fuledzie, pochowano zmarłego.

Tajemny rytuał

Pogrzeb był nietypowy. Rodzina zdecydowała się pochować Piotra na terenie letniej posiadłości, tuż obok miejsca, w którym zginął. Trumnę ze zwłokami zmarłego złożono w grobie w ogrodzie, a orszak pogrzebowy kroczył za nią... boso.

Wszystko wskazuje na to, że ostatnie pożegnanie 39-latka miało być symbolicznie. Żałobnicy zdjęli buty, dzięki czemu wszyscy mieli uchodzić przed Bogiem za równych - podaje "Super Express". Buty przybyłych na pogrzeb stanęły nad jeziorem, skierowane w stronę miejsca, w którym Piotr zginął.

To jednak nie koniec zaskakujących momentów w czasie pogrzebu. Wieczorem, dla zebranych rozpalono ogromne ognisko.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

logo Tu się dzieje