18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiadomo gdzie spoczął

Pogrzeb Staraka. Czy pochowali go zgodnie z prawem?

30.08.2019  21:23
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka - przepisy pozwalają pochować go poza cmentarzem
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka - przepisy pozwalają pochować go poza cmentarzem Fot: Facebook

Piotr Woźniak-Starak został jednak pochowany w Fuledzie na Mazurach. Przed pogrzebem pojawiały się informacje, że rodzina nie może pochować tragicznie zmarłego producenta filmowego poza cmentarzem, bo byłoby to niezgodne z prawem.

Odbył się pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Został pożegnany w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, ale do ostatniej chwili do mediów nie przedostała się oficjalna informacja, gdzie rodzina pochowa 39-latka, który zginął na jeziorze Kisajno. Okazuje się jednak, że urna z jego prochami spocznie w katakumbie na terenie rodzinnej posiadłości Staraków na Mazurach, a prawo nie wymaga, by w tym przypadku zmarły był pochowany na cmentarzu.

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dementuje, że wydano „specjalne pozwolenia dla Staraków”, bo rodzina i tak go nie potrzebowała. Onet.pl podaje, że zgodnie z przepisami ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, spopielone zwłoki można pochować poza cmentarzem, ale muszą zostać złożone w katakumbach, których nie dotyczą przepisy. Starakowie dodatkowo posiadają opinię geologa na temat właściwej lokalizacji katakumby.

Przypominamy, że jeszcze kilka dni temu Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Janusz Dzisko w rozmowie z „Wirtualną Polską” powiedział, że Woźniak-Starak musi być pochowany na cmentarzu.

Rozmawiałem z rodziną pana Piotra. Nie występowali o taką zgodę. To oznacza, że pogrzeb może się odbyć wyłącznie na cmentarzu. Tak mówią przepisy – powiedział Dzisko. („Wirtualna Polska”)

Przeczytaj więcej
Komentarze