18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest nowy sondaż

Polacy nie chcą małżeństw homoseksualnych

24.04.2019  10:30
Robert Biedroń ze swoim partnerem Krzysztofem Smiszkiem
Robert Biedroń ze swoim partnerem Krzysztofem Smiszkiem Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Według najnowszych badań, blisko połowa Polaków jest przeciwna małżeństwom homoseksualnym. To może być cios dla Wiosny Roberta Biedronia, która domaga się legalizacji takich związków.

W świadomości Polaków małżeństwo to wciąż związek zawarty pomiędzy kobietą i mężczyzną. Takie wnioski płyną z najnowszego sondażu, jaki przeprowadził „Super Express‟.

Polacy przeciwni małżeństwo homoseksualnym

Według opublikowanego badania, aż 46 procent ankietowanych stwierdziło, że osoby homoseksualne nie powinny mieć możliwości wejścia w związek małżeński w naszym kraju. To wydaje się być jasnym komunikatem nie tylko dla społeczności homoseksualnych, ale także Roberta Biedronia, który domaga się wprowadzenia takiego prawa.

Co ciekawe, niewiele mniej, bo 38 procent, uznało, że homoseksualiści powinni mieć prawo zawarcia małżeństwa. Z kolei pozostałe 16 procent badanych w tym samym sondażu wybrało odpowiedź „nie wiem‟.

Czy Polacy akceptują związki homoseksualne?

Taki wynik, zdaniem twórców badania, świadczy o tym, że w świadomości Polaków małżeństwo nadal jest związkiem kobiety i mężczyzny. Choć trzeba przyznać, że różnice między jedną a drugą opcją nie są przytłaczające.

Badanie przeprowadzone zostało między 4 a 6 kwietnia przez Instytut Badań Pollster na próbie 1094 dorosłych.