18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w górach, jest ranny

Polak zaginął w Tatrach. Trwają poszukiwania

Wojciech Kozicki
25.09.2023  10:53
Słowacja. Polak zaginął w Tatrach. TOPR i Horská záchranná služba prowadzą poszukiwania w górach
Słowacja. Polak zaginął w Tatrach. TOPR i Horská záchranná služba prowadzą poszukiwania w górach Fot: Piotr Korczak/REPORTER/East News

Dramat w górach i poszukiwania Polaka w Słowackich Tatrach. Jak podaje rmf24.pl, walka o jego życia trwa od soboty. W poniedziałek 25 września poszukiwania mają zostać wznowione.

Słowackie Tatry i dramat Polaka.50-letni turysta zwrócił się o pomoc do polskiego TOPR-u w sobotę wieczorem. Schodził z Lodowego Szczytu i prawdopodobnie złamał nogę. Nie był w stanie samodzielnie wrócić ze szlaku.

Akcja ratunkowa w Tatrach. Polak zaginął w górach 

Polak nie potrafił dokładnie określić swojej lokalizacji. Podróżował samotnie. Niestety, nagle kontakt z turystą się urwał. W sobotnią noc na poszukiwania wyruszyło 13 słowackich ratowników, ale Polaka nie odnaleziono.

Poszukiwania z udziałem dronów i psów tropiących prowadzono także wczoraj. Pogoda nie pozwoliła jednak na użycie śmigłowców i wieczorem z powodu trudnych warunków trzeba było przerwać działania- podaje rmf24.pl.

Horská záchranná služba, odpowiednik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, poinformował, że poszukiwania w poniedziałek wznowiono z powodu poprawy pogody i widoczności. Trwa wyścig z czasem, bo przez weekend w Tatrach padał deszcz, mgła spowijała szczyty, a temperatura wynosiła ok. 5 st. Celsjusza. 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje