18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

SKUTKI NAWAŁNIC

Połamane drzewa, podtopienia i brak prądu. A burze dalej szaleją nad Polską

21.05.2019  09:41
Połamane drzewa, podtopienia i brak prądu. A burze dalej szaleją nad Polską
Połamane drzewa, podtopienia i brak prądu. A burze dalej szaleją nad Polską Fot: Shutterstock

Od kilku dni przez Polskę przechodzą niebezpieczne, gwałtowne burze z porywistym wiatrem i ulewy. Tylko w poniedziałek straż pożarna musiała interweniować ponad 700 razy, a ponad 1000 gospodarstw domowych pozostaje bez prądu.

Gwałtowne burze, grad, porywisty wiatr i ulewny deszcz - taka pogoda panuje w Polsce od kilku dni i jak na razie nic nie zapowiada poprawy. Skutki nawałnic są miejscami widoczne gołym okiem: bilans poniedziałku to ponad 700 interwencji straży pożarnej, podtopienia i powyrywane z korzeniami drzewa.

Straż pożarna interweniuje po burzach

W ciągu ostatniej doby w związku z burzami, wiatrami i deszczem strażacy interweniowali 727 razy - powiedział PAP rzecznik KGPSP Paweł Frątczak. - Najwięcej, bo 181 to są zdarzenia w województwie lubelskim, 135 w woj. pomorskim i 65 w woj. podkarpackim - dodał.

Dodatkowo w czterech polskich województwach, w wyniku burz wystąpiły awarie energetyczne. Problemy z dostawą prądy wystąpiły w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Na godz. 6 bez prądu pozostaje 1 784 odbiorców - czytamy w komunikacie RCB.

Ostrzeżenia IMGW

Intensywne burze w Polsce utrzymają sie co najmniej do czwartku. Tylko w tej chwili Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla wschodniej połowy kraju. 

Przeczytaj więcej
Komentarze