18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polonez Równości na studniówce. Maturzyści wspierają LGBT+ [WIDEO]

Redakcja
13.02.2019  13:25
Warszawa, SpołeczneW Liceum Ogólnokształcącego "Bednarska" i  Polonez Równości. Nietypowa studniówka i solidarność oraz wsparcie LGBT+ w polskiej szkole
Warszawa, SpołeczneW Liceum Ogólnokształcącego "Bednarska" i Polonez Równości. Nietypowa studniówka i solidarność oraz wsparcie LGBT+ w polskiej szkole Fot: Youtube.com/Miłość Nie Wyklucza

Tradycyjny Polonez na studniówce? Nie w tym przypadku. Maturzyści w stołecznym I SLO Bednarska okazali solidarność z osobami LGBT+, których dotyka dyskryminacja. Kroki Poloneza stawiały pary jednopłciowe.

Maturzyści z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego "Bednarska" zatańczyli Poloneza Równości, czyli w parach jednopłciowych. Jak podaje wprost.pl, akcję wsparła dyrekcja szkoły. Dyrektorka Wanda Łukacz powiedziała, że placówka edukacyjna stara się kształtować postawy w kontrze do nienawiści i wykluczenia społecznego.

 

Tańczymy Poloneza Równości bo kochamy i wspieramy naszych homoseksualnych przyjaciół, którzy codziennie są zmuszani do ukrywania się ze swoją miłością. Mamy już po prostu dość społeczeństwa, które akceptuje tylko tych, których wygodnie jest im akceptować - wypowiedziała się jedna z osób na filmie. (youtube.com/Miłość Nie Wyklucza)

Akcja miała charakter dobrowolny. Jak podają „Wirtualne Media, jej pomysłodawcą jest agencja 180heartbeats + Jung v Matt. Na wideo oprócz tradycyjnego tańca pojawia się scena z całującymi się dziewczynami z komentarzem „każdy ma prawo kochać kogo chce”.

Studniówka, maturzyści i Polonez Równości:

Przeczytaj więcej
Komentarze