18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przodujemy w NATO

Polska szykuje się do wojny! „Rośnie obawa o eskalację”

09.11.2022  15:35
Polska szykuje się do wojny?
Polska szykuje się do wojny? Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER, DarSzach/Shutterstock

Markus Reisner, kierownik działu badań i rozwoju w Terezjańskiej Akademii Wojskowej we Wiedniu, ocenił, że Polska dozbraja się jak żaden inny kraj NATO. Stwierdził, że to reakcja związana z obawą możliwej eskalacji rosyjskiej agresji.

W Polsce rośnie obawa o eskalację rosyjskiej agresji. Na wypadek takiej ewentualności Warszawa dozbraja się jak żaden inny kraj NATO

- powiedział austriacki ekspert ds. wojskowości Markus Reisner w rozmowie z portalem t-online.de.

Reisner zwrócił uwagę na to, że Polacy mogą brać udział w bezpłatnych szkoleniach z obsługi broni, strzelania i walki wręcz. Mamy też dostęp do wiedzy dotyczącej tego, jak przetrwać w terenie i jak udzielić pierwszej pomocy. Takie ćwiczenia odbywają się, jak zwraca uwagę ekspert, od już kilku tygodni w 17 jednostkach wojskowych w Polsce.

Dlaczego Polska się zbroi?

Zdaniem Markusa Reisnera działania Polski to element „wzmacniania swoich sił na nowej linii frontu zimnej wojny”. To reakcja na agresję Putina.

Obecnie w Polsce, według słów szefa MON Mariusza Błaszczaka, jest 150 tys. żołnierzy. Jak podaje RadioZET.pl, Błaszczak chce jednak więcej wojskowych:

Zachęcamy młodych ludzi do wstępowania do Wojska Polskiego. 4560 złotych to jest uposażenie za pierwszy miesiąc służby. Młodzi ludzie do 26. roku życia, na podstawie decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, nie płacą podatku dochodowego, a więc cała ta kwota trafia do ich kieszeni

- powiedział Mariusz Błaszczak.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także