18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Policja zignorowała zgłoszenie?

Zniszczyli pomnik Jana Pawła II. Krzyczeli "stop pedofilii"

23.05.2019  16:47
Ukradli i uszkodzili pomnik Jana Pawła II w Gdańsku - chcieli walczyć z pedofilią w Kościele
Ukradli i uszkodzili pomnik Jana Pawła II w Gdańsku - chcieli walczyć z pedofilią w Kościele Fot: Wikimedia Commons/Artur Andrzej

Film Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” sprawił, że cała Polska wydaje się walczyć z pedofilią. Niektórzy posuwają jednak do brutalnych kroków. Wandale zniszczyli pomnik Jana Pawła II.

Skandal w Gdańsku. Wandale ukradli i zniszczyli pomnik Jana Pawła II, który znajdował się w ogrodzie przy kościele Świętej Rodziny na Stogach. Porzucili go w krzakach przy ul. Kormoranów, kilkaset metrów od kościoła. Trójmiasto.pl przywołuje wypowiedzi świadków, którzy twierdzą, że w nocy pod kościół podjechały samochody i wysiedli z nich ludzie ubrani na czarno. Mieli krzyczeć „stop pedofilii w Kościele”.

Zniszczenie pomnika i reakcja policji w Gdańsku

Podobno naoczni świadkowie kradzieży zawiadomili policję, ale zasugerowano im by „poszli spać, bo to niemożliwe”. Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku twierdzi, że żadnych zgłoszeń nie było.

Popiersie jest uszkodzone w niewielkim stopniu i prawdopodobnie zostało rzucone o ziemię. Wkrótce zostanie zwrócone do kościoła.

Przeczytaj więcej
Komentarze