18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pomnik zniszczony

Papież z genitaliami. Szokująca profanacja w Toruniu!

Wojciech Kozicki
20.05.2020  14:03
Religijny skandal i profanacja w Toruniu
Religijny skandal i profanacja w Toruniu Fot: Facebook/Święty Jan Paweł II

18 maja 2020 roku na całym świecie obchodzono setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Niektórzy z tej okazji organizują #BarkaChallenge, a inni dokonują profanacji. W Toruniu doszło zaś do szokującego aktu wandalizmu i zniszczenia pomnika papieża.

Była już tęczowa Matka Boska na toaletach, była Maryja z bananem, był Nergal bezczeszczący krucyfiks. Czarna seria trwa, doszło do kolejnej profanacji w Polsce. Tym razem ucierpiał pomnik Jana Pawła II w Toruniu.

Profanacja w Toruniu, papież z genitaliami

Pod osłoną nocy z dnia 19 na 20 roku pojawili się pod pomnikiem Jana Pawła II nieopodal CSW i "ozdobili" go żółtym sprayem – pisze Antyradio.pl.

Wandale pomalowali twarz papieża. Co gorsza, domalowali mu też genitalia. Straż miejska została poinformowana o akcie wandalizmu, a świadkowie zeznali, że widzieli obok pomnika podejrzane postacie ubrane na czarno.

Jarosław Paralusz z toruńskiej straży miejskiej poinformował, że jeden z domniemanych sprawców został już zatrzymany. Nieoficjalnie mówi się, że wcześniej sprofanował pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Rapackiego w Toruniu.

Pomnik papieża w Toruniu
Pomnik papieża w Toruniu Fot: Facebook

logo Tu się dzieje