18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Popularny lek na katar wycofany z aptek. Ostrzeżenie GIF!

Redakcja
28.01.2019  14:43
Lek na przeziębienie, katar i zapalenie zatok Sudafed XyloSpray wycofany z obrotu. Spray do nosa od McNeil Healthcare Limited może być zanieczyszczony.
Lek na przeziębienie, katar i zapalenie zatok Sudafed XyloSpray wycofany z obrotu. Spray do nosa od McNeil Healthcare Limited może być zanieczyszczony. Fot: GARO/PHANIE/East News

Leki na katar i przeziębienie. Macie w domowej apteczce spray do nosa Sudafed XyloSpray HA? Ostrzegamy. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał go z obrotu.

Jak podaje zdrowie.radiozet.pl, lek na katar i zapalenie zatok jest wycofany z aptek w całej Polsce. Seria leku mogła zostać zanieczyszczona. Aerozol Xylometazolini hydrochloridum 1 mg/ml x 10 serii F143280A z datą ważności do 30.09.2020 roku nie powinien być zażywany.

Za potencjalnie zanieczyszczony lek na przeziębienie odpowiada firma McNeil Healthcare Limited z siedzibą w Irlandii. GIF podjął decyzją na podstawie informacji o podejrzeniu braku spełnienia wymogów w zakresie sterylności. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

ZOBACZ TEŻ: Superbakteria w Polsce. ryzyko epidemii. Lekarstwo nie istnieje

Przeczytaj więcej
Komentarze