18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ojciec podejrzanym!

Porwanie w Białymstoku: uprowadzone były ofiarami przemocy domowej

Redakcja
08.03.2019  10:33
Porwanie w Białymstoku: uprowadzone były ofiarami przemocy domowej
Porwanie w Białymstoku: uprowadzone były ofiarami przemocy domowej Fot: Policja/Facebook

Pojawiają się nowe informacje w sprawie uprowadzenia 3 letniej Amelii oraz jej mamy. Podejrzenia padają na męża kobiety, który miał stosować przemoc domową. 

Do porwania doszło w czwartek, 7 marca, ok. godziny 10 rano na białostockim osiedlu „Dziesięciny”. Trzyletnia Amelia i jej 25 letnia mama zabrane zostały z spod bloku przy ulicy Hallera 5. Sprawcami mają być dwaj mężczyźni. Porywacze wysiedli z zielonego Citroena C4 Xsara Picasso i siłą wepchnęli kobietę do środka - podaje radiozet.pl. Świadkiem zdarzenia była babcia Amelii, która zawiadomiła policję.

Poszukiwania Amelii i jej mamy

Od tego czasu służby mundurowe prowadzą szeroko zakrojone poszukiwania. Uruchomiony został tez tzw. Child Alert, dzięki któremu informacja o uprowadzonym dziecku trafiła do mediów i służb. W poszukiwania zaangażowała się też agencja detektywistyczna z Podlasia.

Do tej pory nie udało się odnaleźć dziecka i jego matki. Policja, ze względu na dobro sprawy, nie podaje szczegółów dotyczących poszukiwań ani potencjalnych podejrzanych. Wiadomo jedynie, że powiadomione zostały służby graniczne a na drogach odbywają się kontrole samochodów.

Child Alert
Child Alert Fot: childalert.pl

Porywaczem ojciec Amelii?

Z informacji, które przekazało Podlaskie Biuro Detektywistyczne dowiadujemy się, że matka dziecka – Natalia – przyjechała do Białegostoku uciekając od męża, który stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Tutaj planowała otworzyć własny salon tatuażu i ułożyć życie od nowa.

Co więcej, auto do którego siłą wepchnięto matkę z dzieckiem zostało porzucone kilkaset metrów od miejsca porwania. Policja ustaliła, że było ono wypożyczone z wypożyczalni w Łomży, zaś wypożyczającym był ojciec 3 letniej Amelii. Policja opublikowała jego wizerunek.

Jest-wizerunek-ojca-porwanej-Amelki.-Mezczyzna-jest-poszukiwany_article
Jest-wizerunek-ojca-porwanej-Amelki.-Mezczyzna-jest-poszukiwany_article Fot: Policja

Detektywi prowadzący swoje śledztwo ustalili także, że porywacze mogą poruszać się teraz białym samochodem marki Hyundai. Wyznaczyli też nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w złapaniu porywaczy. 

Śledztwo w sprawie wszczęła także Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Policja cały czas podkreśla, że trwają intensywne działania poszukiwawcze i ze względu na dobro sprawy nie chce komentować szczegółów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej