18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skażenie morza?

Pożar statku na Bałtyku. "Niebezpieczny ładunek?

Wojciech Kozicki
22.02.2023  12:04
Pożar statku na Bałtyku. "Niebezpieczny ładunek"
Pożar statku na Bałtyku. "Niebezpieczny ładunek" Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Pożar statku na Bałtyku. Służby ostrzegają, że przewozi niebezpieczny ładunek. Jednostka dryfuje w kierunku zachodniego wybrzeża Zatoki Ryskiej. Grozi nam katastrofa ekologiczna i skażenie Bałtyku? Co przewozi płonący statek?

Bałtyk i pożar statku towarowego „Escape”. Agencja LETA, powołując się na rzeczniczkę marynarki wojennej Łotwy, podaje, że jednostka pod banderą holenderską przewozi niebezpieczny ładunek. Łotewskie Służby Straży Przybrzeżnej w nocy dostały informację o pożarze na statku, którego nie zdołały ugasić  autonomiczne systemy gaśnicze.

Pożar statku. Bałtyk zagrożony skażeniem?

Jak ujawnia Interia.pl, pożar na statku wybuchł w maszynowni i szybko się rozprzestrzenił. Pożar stanowi zagrożenie ekologiczne, bo statek towarowy przewozi farby i polimery. Obecnie jednostka dryfuje w kierunku zachodniego wybrzeża Zatoki Ryskiej, dziewięć kilometrów od lądu.

Łotewskie służby natychmiast wysłały ekipę ratunkową, która ewakuowała całą 15-osobową załogę płonącego statku. Do ugaszenia pożaru wysłano dwa holowniki wyposażone w zbiorniki na wodę i generatory piany – podaje Interia.pl.

Statek towarowy „Escape” kilka dni temu przebywał w porcie w Gdyni, skąd popłynął w stronę Łotwy.

Źródło: Interia, PAP, LETA

Czytaj także