18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są ofiary

Pożar w Legnicy. Ludzie skakali z okna, żeby przeżyć

07.03.2023  09:34
Pożar w Legnicy
Pożar w Legnicy Fot: ŁUKASZ SOLSKI/East News

Nie żyje jedna osoba, a druga jest ranna. To wynik pożaru, który wybuchł nad ranem w jednej z kamienic w Legnicy. Dwie osoby wyskoczyły przez okno, aby uratować się przed ogniem.

Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna z powodu pożaru, który wybuchł we wtorek 7 marca nad ranem w kamienicy w Legnicy. Dwie osoby zdecydowały się wyskoczyć przez okno, aby uciec przed ogniem.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze około godziny 4 nad ranem. Ogień pojawił się początkowo w mieszkaniu na trzecim piętrze w kamienicy przy ulicy Głogowskiej. Na miejsce zdarzenia wysłano 9 zastępów straży pożarnej.

Pożar w Legnicy

Służby z Legnicy informują, że dwie osoby zdecydowały się nawet wyskoczyć przez okno, aby uniknąć ognia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby, kobieta i mężczyzna, najprawdopodobniej wyskoczyły przez okno ratując się przed pożarem. Niestety, mimo podjętej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Kobieta natomiast została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala

- przekazała Polskiej Agencji Prasowej mł. asp. Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce jako pierwsi zarządzili ewakuację mieszkańców. Obecnie pożar jest już ugaszony.

Obiekt został przewietrzony, a następnie sprawdzony urządzeniami pomiarowymi w celu znalezienia ukrytych zarzewi ognia oraz wyeliminowania zagrożenia związanego z obecnością tlenku węgla. Na czas prowadzenia działań gaśniczych Zarządzanie Kryzysowe miasta Legnicy zorganizowało autobus MPK dla osób ewakuowanych z budynku

– poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Na ten moment nie wiadomo, jaka była przyczyna pożaru.

Informację podała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także