18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Bezbożni nie są Polakami"

Ksiądz porównał Polaków do bydła [WIDEO]

Wojciech Kozicki
12.06.2023  21:08
Poznań. Ksiądz porównał Polaków do bydła [WIDEO]
Poznań. Ksiądz porównał Polaków do bydła [WIDEO] Fot: Youtube/wroniecka screen, STANISLAW KOWALCZUK/East News

Były Salezjanin z Poznania ksiądz Michał Woźnicki w Boże Ciało rozpętał aferę. Porównał Polaków do bydła. Teraz duchowny się tłumaczy i... znowu rozpętał piekło w internecie!

Polacy coraz bardziej nie lubią księży… i z wzajemnością! O2.pl przytacza szokującą wypowiedź księdza Michała Woźnickiego, który porównał Polaków do bydła. Duchowny jest znany z kontrowersyjnych poglądów i wypowiedzi, ale teraz wyjątkowo nie miał żadnych zahamowań. Czy to już mowa nienawiści?

Nagranie, w którym wydalony przez zgromadzenie Salezjanów, były ksiądz z wyrokiem za głoszenie antysemickich haseł dla garstki wiernych wygłasza swoje osobiste "kazania" w centrum Poznania, pojawiło się w sieci z okazji święta Bożego Ciała.

- przypomina O2.pl.

Ksiądz z Poznania porównał Polaków do bydła. Wygłosił kolejne "kazanie"

Ksiądz stwierdził m.in., że konieczne jest przywrócenie w kościołach mszy w rzymskim obrządku. Jest zdania, że formuła mszy w ojczystym języku, uznana w trakcie II Soboru Watykańskiego sprawia, iż coraz więcej katolików staje się "bezbożnikami".

Owoc tego zatrutego Soboru Watykańskiego II widzimy na ulicach. To jest jedna z przyczyn bezbożności. Polska bezbożna nie jest Polską, Polacy bezbożni nie są już Polakami. Są bydłem, które po śmierci idzie do piekła

- uważa ksiądz z Poznania. (O2.pl)

Teraz ksiądz tłumaczy się ze swojej wypowiedzi. I jest jeszcze gorzej. Jego "metafory i alegorie" rozpętały piekło w internecie.

Czy to porównianie „Polak jeśli nie katolik to było” jest adektwatne? Ma coś wyrazić. W stajence wół i osioł kłaniają się przed Jezusem, a człowiek się nie kłania. Powiedzenie jest dotkliwe, ale bydło cokolwiek by nie robiło, to zawsze chwali Boga. A z człowiekiem jest gorzej. Porównanie człowieka do bydła, w zasadzie ubliża bydłu. Używane jest jako metafora, alegoria dla otrząśnięcia. Bydło nigdy nie może przeciwko stwórcy wierzgać, ale potrafi się uniżyć

- wyjaśnił ksiądz z Poznania.

Duchowny znany jest z ekscesów i karygodnego zachowania. Między innymi brał udział w słynnej bójce z innym księdzem, hejtował Rodowicz i Kozidrak, a także wypowiadał się ostro o seksie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

Ksiądz z Poznania porównał Polaków do bydła i teraz się tłumaczy [WIDEO]

logo Tu się dzieje